PRVENSTVO BALKANA Karatisti Brotnja nastupili za Hrvatsku i osvojili tri odličja

Karate klub Brotnjo prvenstvo Balkana Bar 2023
K.K. Brotnjo

Od 25. do 28.5. u Baru u Crnoj Gori održalo se prvenstvo Balkana za djecu. Nastupilo je preko 1300 natjecatelja iz 11 zemalja. Ekipa karate kluba 'Brotnjo' je nastupila za Hrvatsku i osvojila tri odličja.

Prvak Balkana nakon pet borbi je David Paponj u kategoriji dječaka do 13 god. - 50 kg. David je uspio ponoviti rezultat iz prošla dva Balkanska prvenstva i potvrdio da je talentiran mladi natjecatelj.

Marta Grgić u kategoriji djevojčica 10 godina - 30 kg nakon četiri borbe i prvog nastupa na Balkanskom osvojila je brončano odličje. Ivana Juričić u kategoriji djevojčice 12 godina - 45 kg nakon pet borbi je osvojila broncu. Ivani je ovo treće Balkansko odličje.

Za Hrvatsku su još nastupili: Marta Prskalo, Eva Krasić, Maria Sofia Juričić, Petra Glamuzina, Nikola Krasić, Pero Džida, Kristian Barbarić i Ivano Ivanković, ali nisu uspjeli ovaj put doći do medalje.