Mostarka Dora Marušić osvojila srebro na Europskim sveučilišnim igrama

Privatni album

U Łódźu, Poljska od 17. do 30 srpnja održane su Europske sveučilišne igre koje su najveći ovogodišnji sportski događaj u Europi i najveći multi-sportski događaj iz područja studentskog sporta u posljednje tri godine.

Ukupno 441 sveučilište i visoko učilište iz 37 europskih zemalja nastupalo je na Europskim sveučilišnim igrama čineći ukupan broj od 4800 sudionika.

Dora Marušić iz Mostara, studentica Pravnog fakulteta Sveučilišta Mostar, koja je Sveučilište predstavljala u borilačkom sportu taekwondou.

Dora je osvojila je na ovom prestižnom natjecanju osvojila srebrenu medalju u kategoriji do 73 kilograma. Na putu do medalje savladala je predstavnice Španjolske i Austrije, a u finalu tijesno izgubila od Mađarice.