Hercegovci kao najbrojnija ekipa osvojili 11 medalja

Judaši Hercegovca u Vitezu
J.K. Hercegovac

U Vitezu je proteklog vikenda održano judo prvenstvo Bosne i Hercegovine za uzrast do 13 do 18 godina. Na turniru je sudjelovalo oko 400 judaša i judašica koji su ranije osigurali nastup kroz kvalifikacije.

Judo klub 'Hercegovac' bio je i najbrojnija ekipa turnira budući da je kroz kvalifikacije dao najviše judaša. 'Hercegovac' je osvojio ukupno 11 medalja i to tri zlata, dva srebra i šest bronci. Ovi rezultati 'Hercegovcu' su priskrbili titulu najbolje ekipe curica do 13 godina, najbolje ekipe curica i djecaka do 13 godina te drugu najbolju ekipu turnira u ukupnom zbroju U13 i U18.

Zlatne medalje osvojili su Nera Prce, Petra Čuljak i Lorena Vučić. Srebrene medalje: Dea Dobroslavić i Sara Buntić. Bronce: Nikola Dankić, Ina Ravlić, Niko Novak, Eva Pindžo, Matej Martinović i Vana Šarac.

Krajem mjeseca lipnja održava se državno prvenstvo za generacije U15 i U21 gdje će 'Hercegovac' opet imati najbrojniju ekipu. Iz kluba ističu kako očekuju i visoki plasman i u tim uzrasnim kategorijama.