BiH poražena nakon preokreta u neizvjesnoj utakmici

BiH Gruzija futsal
NS BiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Gruzije sa 1:2 u susretu 2. kola grupe D EURA 2022.

U prvih pet minuta obje momčadi su imale po jedan ozbiljniji pokušaj. Udarac Marija Aladžića je zaustavio vratar Zviad Kupatadze, dok su Gruzijci uzvratili preko Chaguinhe ali je i Darko Milanović bio siguran.

BiH do prednosti dolazi u 7. minuti. Blago Gašpar je odlično prošao po lijevoj strani i poslao loptu na suprotnu vratnicu za Nermina Kahvedžića koji je precizan za 1:0.

Odličnu priliku imao je Josip Bošković u 10. minuti kad je presjekao jedno dodavanje Gruzijaca i krenuo sam ka protivničkom golu, ali je Kupatadze dobro intervenirao. Više sreće nije imao ni Josip Sesar u 12. minuti.

Do kraja prvog poluvremena obje reprezentacije su imale nekoliko pokušaja, ali su vratari Darko Milanović i Zviad Kupatadze bili na visini zadatka i rezultat se nije mijenjao.

Gruzija do izjednačenja dolazi u 25. minuti. Thales koristi jedno istrčavanje Milanovića i sa svoje polovice loptu šalje u mrežu.

Nakon primljenog gola dobre prilike imali su Bilal Jelić i Davor Arnautović, no pogotka nije bilo.

Gruzijci u 28,. minuti dolaze do potpunog preokreta. Petry Branco je prevario Arnautovića i matirao Milanovića.

Marijo Aladžić je u 29. minuti pokušao iskosa s lijeve strane, ali Kupatadze odbija loptu u korner.

Do kraja utakmice BiH je pokušala doći do izjednačenja, ali rezultat se nije mijenjao.

U trećem kolu 29. siječnja Bosna i Hercegovina će se u Amsterdamu sastati s Azerbejdžanom.

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Almedin Bundavica, Josip Sesar, Blago Gašpar, Marijo Aladžić, Anel Radmilović, Josip Bošković, Kristijan Pantić, Samir Gosto. Izbornik: Ivo Krezo

Gruzija: Zviad Kupatadze, Chaguinha, Roninho, Thales, Elisandro, Tornike Bukia, Giorgi Ghavtadze, Vilian Lourenço, Shota Tophuria, Vakhtang Kekelia, Irakli Todua, Archil Sebiskveradze, Nikoloz Kurtanidze, Bruno Petry Branco. Izbornik: Avtandil Asatiani