Mostar između fašističkih i antifašističkih zavjera
Događaji 14. veljače koji su se zbili na nekadašnjoj crti razdvajanja na Bulevaru, Mostar su opet doveli u udarne termine većine medija. Prednjačili su takozvani multietnički (čitaj bošnjački) mediji koji su jedva dočekali da vijest par bačenih kamenja i boca prikažu kao borbu dobra protiv zla, ili u ovom slučaju borbu neformalne grupe antifašista i formalne grupe fašista. Akteri incidenta sa obije strane su mladež čije godine nemaju baš puno veze sa ideologijama, osim što su neformalni izmanipulirani od nekoga te poslani na crtu razdvajanja da čiste spomenike koje obilježavaju doba mračne vladavine komunizma. U vrijeme kada cijeli svijet, pa čak i zemlje poput Irana 14. veljače slave Valentinovo-Dan zaljubljenih u gradu na Neretvi pojedinci nas vraćaju 65 godina unatrag. Umjesto da se ide prema naprijed u budućnost , pojedine grupe svjesno guraju Mostar na naslovnice medija prisjećajući se duhova i aveta prošlosti.
Gledajući izvješća tih multietničkih medija čovjek prosto ne može ostati samo puki promatrač, i svako neupućen slušajući i gledajući njihova izvješća pomislio bi da su prije 65 godina mostarski fratri sami skočili u Neretvu, te tako izvršili kolektivno samoubojstvo. Godinama je komunistička vlast sakrivala istinu, i upravo to skrivanje i iskrivljivanje istine dovelo je krvavog rata koji nas je zahvatio krajem prošlog stoljeća. Danas puno godina poslije mediji stvaraju sliku grada u kojemu se vode borbe nekakvih ideologija, iako to nema nikakve veze sa stvarnošću. Hrvati su stoljećima žrtve okupatora i njihovih pomagača. U jednom vremenu okupator se pojavi pod krinkom fašizma, drugi put antifašizma, a istina je da je u oba slučaja stradao hrvatski narod. Za 2. svjetskog rata Hrvate je tlačio fašizam, poslije njega 50 godina antifašizam u odori komunizma, pa sve do dana današnjeg kada su Hrvati ništa drugo nego žrtve međunarodne zajednice koja ih je gurnula u ovu i ovakvu državu.
Žalosno je da se incidenti koji su se dogodili na Bulevaru, a u kojima je učestvovalo maksimalno dvadesetak osoba iskorištavaju kao sredstva za generaliziranja i etiketiranja bez ikakvih dokaza. Još je žalosnije da su multietnički mediji puni starih komunista koji nam opet pričaju svoju istinu tipa Mirko pazi metak! Napokon svoj medijski prostor dobivaju takozvane multietničke stranke koje su se priključile svojim starijim drugovima u osudama huligana sa fašističkim obilježjima koje nitko nije vidio.
Dan poslije svega, dakle 15 veljače napadnuta su dva hrvatska učenika od strane formalne ili neformalne grupe bošnjačkih mladića. Nitko to ne da nije osudio, nego nitko od multietničkih medija nije niti objavio. Na Bulevaru nitko nije stradao, dok su jučer dvojica učenika završila u bolnici zbog zadobivenih ozljeda. Opet se vraćamo 65 godina unatrag i ostaje nam da sačekamo još jednu multietničku istinu prema kojoj su se jučer dvojica hrvatskih učenika sami sebe povrijedili, isto kao što su de davne 1945 mostarski fratri sami skočili u Neretvu.
Stari komunisti su to očito prespavali nakon slavlja, dok su njihovi mlađi drugovi imali slobodan dan. Danas ne trebaju čist, uredan i europski Mostar kakav su još jučer željeli u svom priopćenju.
hercegovina.info