FOTO  RK Ilidža-HRK Katarina 33:29

U prvom meču je slavila Katarina rezultatom 29:28, a domaće rukometašice su večeras pokazale da su ipak bolji protivnik te su zasluženo prošle dalje. Ilidža je već nakon prvog poluvremena vodila rezultatom 20:12 i bilo je jasno da će sarajevska ekipa ostvariti plasman u polufinale Kupa. Deset minuta prije utakmice Ilidža je vodila rezultatom 29:21.

Gošće su do kraja krenule na 'sve ili ništa' te su uspjele smanjiti prednost Ilidže, no nisu uspjele stići ipak preveliko vodstvo. Konačan rezultat glasio je 33:29.

Najefikasnija u ekipi Ilidže bila je Pašović sa osam golova, dok je gošće predvodila Vučić s deset. Ilidža se ovom pobjedom plasirala na završnicu Kupa Bosne i Hercegovine.

ŽRK Ilidža: Galijatović, Mihajlović 5, Pavlović 5, T. Ždrale, Ražanica, S. Ždrale 3, Pašović 8, I. Škaljić 7, N. Škaljić, Pandurović 5, Pamuk i Merdžanić.

HRK Katarina: Petrović, Vučić 10, Soldo 3, Knezović 6, Ćurić 1, Šimunović, Pandžić 2, Petrović, Slišković, Arapović 1, Domić, Gudelj 6 i Rotim.