VIDEO  Velež svladao Borac, Vehabović odličnim potezom riješio utakmicu

Velež Borac
Klix

U okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Veleža večeras su na svom terenu svladali Borac minimalnim rezultatom 1:0. Čovjek odluke bio je Vehabović u 72. minuti.

U prvom djelu nismo vidjeli gotovo ništa. Jedan pokušaj za domaće imao je mladi Tino Blaž Lauš, ali njegov udarac glavom odlazi pokraj gola u 15. minuti.

U nastavku smo gledali znatno bolju utakmicu. Prvi prijeti Velež u 53. minuti. Blagojević je pucao, ali Ćetković brani.

U 59. minuti nova prilika za domaće. Hasanović odlično ubacio, a Haskić glavom puca pokraj vratnice.

Borac je prvu priliku u nastavku imao u 68. minuti. Jurilj je istrčao kontru i dobro pucao, no Slaviša Bogdanović je na mjestu.

U 73. minuti Velež dolazi do pogotka. Vehabović je sjajno primio loptu, pretrčao Lazića kao da ga nema i sjajnim udarcem matirao Ćetkovića.

U 81. minuti za Borac je pokušao Tatar, ali prelagan je to udarac za Bogdanovića.

U 83. minuti Velež ostaje s igračem manje kada je drugi žuti karton dobio strijelac Vehabović. Mogao Hadžić riješiti utakmicu u 89. minuti, no loše je pucao nogometaš Veleža.

Do kraja utakmice Velež je uspio sačuvati prednost i osvojiti tri boda.

Ovom pobjedom Velež je došao do svog 30. boda i nalazi se na petom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Borac ostao na trećem mjestu s 36 osvojenih bodova.