VIDEO  VELEŽ SVLADAO SLOGU Spašavao ga Hadžikić, vratnica i poništen pogodak gostima

Velež Sloga
FK Sloga Merdian

Velež nastavlja svoj put prema Europi. Mostarci su večeras upisali nova tri boda, a na svom su stadionu svladali Slogu minimalnim rezultatom 1:0. Čovjek odluke bio je Gruzijac Guliasvilli.

Prvi je zaprijetio Velež preko svog Gruzijca u 15. minuta, no siguran je bio Šćekić.

U 28. minuti pucao je Pršeš nakon dodavanja Haskića, ali otišlo je to izvan okvira gola, ali je dosuđen slobodan udarac za Velež. Loptu je uzeo Guliashvilli i pogodio uz pomoć živog zida.

U 38. minuti smo vidjeli veliku priliku za Slogu. Ubacio je Kvesić, Grabež pucao glavom, a Hadžikić iščupao loptu ispod grede. Sjajna obrana vratara Veleža.

U nastavku, u 55. minuti, zatresla se i mreža Veleža. Pogodio je Veselinović, ali je signalizirano zaleđe. Sporna je ovo situacija o kojoj će raspravljati sudački eksperti.

Drugo poluvrijeme pratio je i snažan pljusak, pa se izgubila i igra.

No, u 87. minuti vidjeli smo još jednu veliku priliku za Slogu. Nakon kornera pucao je iz gužve jedan igrač Sloge, a loptu je zaustavila vratnica i sačuvala tri boda Mostarcima, možda i presudna za ponovni izlazak na europsku scenu.