FOTO  Velež minimalno svladao Široki Brijeg rezultatom 1:0

NK Široki Brijeg, FK Velež

Danas su se u Vrapčićima u hercegovačkom derbiju sastali FK Velež i NK Široki Brijeg.

Uoči utakmice obije momčadi su najavile da će ići na pobjedu. tako da su nazočni gledatelji gledali dobru utakmicu.

Treneri su izveli slijedeće sastave:

FK Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fajić, Brandao, Ferreyra, Hasanović, Ćivić, Kalezić.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin.

Velež je krenuo ofanzivno od prve minute. Rezultat dobre igre Veleža je i vodstvo u 19. minuti, a strijelac je Fajić. Nakon primljenog pogodtka Široki se oslobodio pritiska, ali gosti nisu imali nekih konkretnih prigoda. Na odmor se otišlo s vodstvom Veleža 1:0.

U drugom dijelu Široki ima više od igre, ali ne i konkretne prigode, Velež u tom periodu uglavnom vreba iz kontra udara. Do kraja jalova prednost gostiju, ali rezultat se nije mijenjao. Na kraju zaslužena pobjeda Veleža za mirniji nastavak prvenstva.