LP - Pobjede Tottenhama i Liverpoola

Liga prvaka, Liga prvaka, Audi Cup, Tottenham, Real Madrid
Spursi su na svom novom stadionu pobijedili Manchester City sa 1-0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Porto sa 2-0.

Uzvratne utakmice su 17. travnja u Manchesteru i Portu.

Bio je to 157. međusobni susret "Spursa" i "Građana", ali tek prvi u europskim natjecanjima, a domaćin je stigao do pobjede golom Heung-Min Sona u 78. minuti.

City je najbolju priliku imao u 12. minuti kada Sergio Aguero nije realizirao jedanaesterac. Argentinac je pucao u desnu stranu, no francuski vratar Hugo Lloris je sjajno reagirao.

U drugom susretu večeri Liverpool je na Anfieldu pobijedio Porto sa 2-0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

"Redsi" su poveli već u petoj minuti utakmice golom Nabyja Keite. Gvinejski veznjak je pucao, a njegov udarac odbio se od Olivera Torresa i prevario Ikera Casillasa. Na 2-0 je povisio Roberto Firmino u 26. minuti nakon lijepe akcije. Henderson je sjajno proigrao Alexandera-Arnolda na desnoj strani, a ovaj odmah asistirao Firminu na drugoj stativi koji je lagano zabio za 2-0.

Do kraja susreta je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

U srijedu su preostale dvije utakmice četvrtfinala, a sastaju se Ajax - Juventus i Manchester United - Barcelona.