Kočerin i Ružići pridružili se Rodoču i Gracu u polufinalu Lige Hercegovine

Kočerin, Široki Brijeg, liga hercegovine

Kočerin (Široki Brijeg) i Ružići (Grude) pridružili su se u polufinalu 15. izdanja Lige Hercegovine Rodoču 1 (Mostar) i Gracu (Posušje).

Na igralištu Osnovne škole Ivana Mažuranića brojni gledatelji sinoć su pratili dvije zanimljive četvrtfinalne utakmice.

Kočerin je s 3:0 svladao Teskeru, iako je susret bio dosta izjednačen s prilikama za obje momčadi. Predstavnik Širokog Brijega je iskoristio svoje prigode, dok Ljubušaci nisu imali ni sreće u pojedinim trenucima.

Mario Mikulić već u prvoj minuti doveo je Kočerin u vodstvo, na 2:0 je povisio Blago Gašpar u 22. , a golom u 37. minuti Ivan Kvesić potvrdio plasman u polufinale.

Dramatičnije je bilo u drugoj utakmici večeri između Ružića prvaka Gruda i Krehina Graca prvaka Čitluka.

Gradac je došao u vodstvo u 6. minuti preko Mateja Pehara koji iz vrlo teške pozicije pogađa za prednost svoje momčadi. Nakon primljenog gola Ružići konstantno vrše pritisak na vrata Čitlučana. Redaju se prilika za prilikom, a izjednačenje dolazi u 17. minuti. Strijelac je Andrija Bracić.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka tako da su po treći put na završnici o pobjedniku morali odlučivati kazneni udarci. Sretniji i spretniji bili su Gruđani koji su tako izborili polufinalni susret protiv Kočerina.