FOTO  HŠK Zrinjski-FK Sarajevo 0:1 (0:0)

Stadion HŠK Zrinjski, FK Sarajevo
Danas su nogometaši HŠK Zrinjski na svom travnjaku dočekali FK Sarajevo u uzvratnoj utakmici Kupa BiH. Gosti su u Mostar došli braniti prednost iz prve utakmice 1:0, a Zrinjski je prolazom u daljnje natjecanje spašavao sezonu.

Na stadionu pod Bijelim Brijegom skupilo se oko 4000 navijača. Vrijeme i teren bili su idealni za igru i očekivao se pravi spektakl u kome su se sastale trenutno najbolje momčadi u BiH.

HŠK Zrinjski-FK Sarajevo  0:1 (0:0)

Momčadi su nastupile u sastavima:

HŠK Zrinjski: Brkić, Gojković, Galić, Barišić, Čirjak, Stojkić, Jakovljević, Rustemović, Šovšić, Mandić, Kadušić

FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Bekić, Mujakić, Lazić, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Velkoski, Halilović, Ahmetović

Obe ekipe igrali su od prve minute susreta veoma oprezno, igrači domaće ekipe imali su potpunu kontrolu susreta i dvije izgledne prilike a gosti su u dva veoma brza kontranapada umalo došli do vodstva.

Prvi dio utakmice završio je rezultatom 0:0 .

U drugom dijelu susreta Plemići nastavljaju sa inicijativom ali bez promjene rezultata,a onda u sudačkoj nadoknadi hladan tuš i Sarajevo postiže gol za vodstvo strijelac Tatar u 93. minutu utakmice.

Utakmica je završila rezultatom 1:0 za goste , Sarajevo je u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine!