Mostarac Bogdanović nosio Hrvatsku do pobjede nad Crnom Gorom, Slovenija bolja od BiH

Momčad Jasmina Repeše odigrala je najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu priprema za Eurobasket i u šestom nastupu stigla do druge pobjede,piše index.hr.

Ni ovaj put izbornik nije imao sve igrače na raspolaganju, Žorić i Šarić još se nisu oporavili, no odličnom igrom Bojana Bogdanovića i Ante Tomića Hrvatska je do poluvremena preuzela kontrolu nad utakmicom, serijom 10-0 u trećoj četvrtini pobjegla je na 50:35 i lako privela susret kraju.

Bogdanović je zabio 17 poena, Tomić 12, a Mario Delaš 11 poena. Najbolji kod Crne Gore bili su Ivanović i Vučević sa po 9 koševa.

U nedjelju Hrvatska igra protiv Latvije, a onda slijedi turnir u Turskoj, gdje će igrati protiv domaćina, Srbije i Belgije.

Hrvatska će na Eurobasketu u Sloveniji igrati u skupini C sa Španjolskom (4. rujna), Gruzijom (5. rujna), Poljskom (7. rujna), Slovenijom (8. rujna) i Češkom (9. rujna).

Slovenci bolji od BiH, Teletović najbolji

Slovenija je u svojoj osmoj pripremnoj utakmici upisala sedmu pobjedu. Sa 70:54 momčad Bože Maljkovića porazila je Bosnu i Hercegovinu koju s klupe vodi Aco Petrović.

Najbolji je kod domaćina u Jesenicama bio Blažič sa 15 te Dragić i Lorbek sa 11 poena, ali prvo ime utakmice bio je Teletović sa 17 koševa.

Hrvatska - Crna Gora 72:60 (18:18, 22:17, 19:12, 13:13)

HRVATSKA: Tomić 12 (2-4), Andrić 5 (3-4), Draper 4 (2-2), Bogdanović 17 (8-10), Rudež 9, Tomas 3, Ukić 4 (2-2), Markota 5 (1-2), M. Delaš 11 (2-2), Planinić, A. Delaš 2, Šarić.

CRNA GORA: Vučević 9 (5-7), Bakić 3, Su. Šehović 6, Popović 6 (1-2), Se. Šehović, Sekulić, Rochettie 6, Bjelica 6, Dubljević 7, Dašić 8, Ivanović 9 (5-6).