FOTO  Live: HKK Zrinjski - KK Bosna ASA BHT

Danas je na rasporedu 1. kolo Lige 13 za košarkaše u kojem se sastaju HKK Zrinjski HT Mostar i KK Bosna ASA BHT.

Peljto, Mašić, Kahrimanović, Bodiroga, Tomić, Simonović, Hajrić, Hasandić, Peraica, Petrović, Šakić, Ramljak. Trener Ivan Vujičić.

Radić, Buza, Hodžić, Hot, Batina, Đurasović, Zimić, Čamdžić, Rahimić, Krušlin, Mujić, Pašalić. Trener: Dejan Parežanin.

Kraj utakmice: HKK Zrinjski HT Mostar -  KK Bosna ASA BHT 73:67

12 sekundi prije kraja dva poena Simonovića za 71:67. Minuta odmora za Bosnu.

Posljednja minuta susreta dva koša Rahimića za 69:67.

2 minute prije kraja susreta tri poena Kahrimanovića za 69:65. Minutu odmora je zatražila klupa Bosne.

3 minute prije kraja susreta dva poena Kahrimanovića za 65:65. Minutu odmara je zatražila klupa Zrinjskog.

4 minute prije kraja susreta Bosna vodi 63:64. Zrinjski je u samo 6 minuta izgubio prednost od 14 koševa razlike.

6 minuta posljedenje četvrtine novi koševi Hodžića i Bosna za 63:62.

5 minuta posljedenje četvrtine, Zrinjski je olako prokockao 14 koševa razlike i Bosna je smanjila na 61:58.

Nova dva poena Hodžića za 61:55.

3 minuta posljedenje četvrtine trica Đurasovića za 61:53, mini serija Bosne.

2 minuta posljedenje četvrtine novi koševi Šakića za Zrinjski.

1 minuta posljedenje četvrtine susreta Čamdžić je postigao koš za 59:49.

Kraj treće četvrtine u kojoj je Zrinjski puno bolje igrao od Bosne, rezultat 59:45.

Odlična serija koševa i akcija Zrinjskog. Koš Đurasovića. Novu minutu odmora zatražila je momčad Zrinjskog.

Trenutni rezultat: 59:43

7 minuta treće četvrtine trica Hasandića za 12 koševa razlike.

Trenutni rezultat: 52:43

6 minuta treće četvrtine koševima Hajrića Zrinjski ima najveću prednost do sada na utakmici. Hajrić je do sada najbolji strijelac susreta sa 17 koševa. Minuta odmora za goste.

Trenutni rezultat: 48:43

5 minuta treće četvrtine dva poena Hajrića.

4 minuta treće četvrtine Zimić je smanjo na 44:39. Nova dva koša Zimića za 44:43, mini serija Bosne.

3 minuta treće četvrtine koševi Simonovića za 42:37. Dva poena Ramljaka za 44:37, Zrinjski je bolje otvorio drugo poluvrijeme.

2 minuta treće četvrtine rezultat nepromjenjen 39:37.

Kraj prvog poluvremena Zrinjski - Bosna 39:37

Zrinjski je koševima Šakića ponovno poveo 37:35. Koševi Rahimića za 37:37.

9 minuta druge četvrtine vodstvo Bosne 31:33.

8 minuta druge četvrtine Simonović je pokušao za 3 poena ali bez uspjeha rezultat 29:28. Minuta odmora za Zrinjski.

6 minuta druge četvrtine Bosna ponovno vodi 27:28. Igra se koš za koš Zrinjski sada vodi 29:28.

5 minuta druge četvrtine, kod gostiju se razigro Đurasović i pogodio za 3 poena za 26:25. Jedno slobodno bacanje Perajice za rezultat 27:25.

4 minuta druge četvrtine dva poena Đurasovića i Mašića za 26:22

3 minuta druge četvrtine Zrinjski - Bosna 20:16. Novi koševi Peljte za Zrinjski i Krušlina za Bosnu, rezultat 22:18. Minutu odmora zatražio je trener gostiju Parežanin.

1 minuta druge četvrtine novi koševi Šakića za 18:13.

Kraj prve četvrtine koju je Zrinjski dobio 16:13

Posljednja minuta prve četvrtine Zrinjski vodi 15:11, novi koševi Hajrića.

8 Minuta prve četvrtine skroman šuterski učinak na obje strane rezultat idalje poravnat 9:9. Prvo vodstvo Zrinjskog, hajrić je pogodio za dva poena.

7 minuta prve četvrtine 3 poena Hajrića za izjednačenje 9:9.

6 minuta prve četvrtine koša na obje strane. Đurasović povisuje na 6:9.

4 minuta prve četvrtine prvi koševi za Zrinjski za dva poena dva puta je pogodio Šakić.

Na početku susreta nekoliko faula i promašaja u napadu na obje strane. Tek u drugoj minuti smo vidjeli prve koševe Pašalića kod Bosne.