Stiglo u Hrvatsku 26. godinu zaredom
Već 30 godina Betlehemsko svjetlo pali se u štalici Isusova rođenja. Avionom stiže u Austriju, od tamo i u Zagreb. Više od 200 izviđača iz svih krajeva zemlje stiglo je u metropolu kako bi podijelili svjetlo mira. Izviđač Niko Linić s ponosom je unio Betlehemsko svjetlo u katedralu. Betlehemsko svjetlo u katedrali će sjati do Badnjaka.
U povodu toga održala se svečana misa koju je predvodio monsinjor Josip Kuhtić. Nacionalni doček Betlehemskog svjetla mira ove se godine održava pod pokroviteljstvom predsjednika Sabora Gordana Jandrokovića.
HRT
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore