Prosvjed pred Uborkom: Ljudi su spremni svojim tijelima blokirati odvoz smeća
Udruga građana ”Jer nas se tiče” održala je danas u 13 sati ispred deponije Uborak mirni prosvjed.
Još jednom su se okupili kako bi upozorili nadležne na situaciju u kojoj se nalaze te upozorili Federalno ministarstvo okoliša i turizma da ne daju okolišnu dozvolu za odlaganje smeća.
''Ljudi su spremni svojim tijelima blokirati odvoz smeća, 4. prosinca, ukoliko federalna inspekcija ne dođe i zapečati ovu deponiju'', poručio je Nijaz Hodžić.
''Mi smo spremni na dogovore i kompromise, dali smo im vremena, no nisu odreagirali i to je sad njihov problem. Ukoliko dođe dogovora da se deponija izmjesti nakon pola godine do godinu, spremni smo popustiti'' - rekao je Ome Hujdur jedan od inicijatora ovih mirnih okupljanja ispred deponije Uborak.
Istaknuo je da ako dođe do novog zatrpavanja grada smećem nije njihov problem.
Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore