Tjeralica je raspisana na zahtjev argentinske policije koja trojku sumnjiči da je zajedno sa Šarićevom skupinom švercala kokain iz Južne Amerike u crnogorsku luku Bar, odakle je droga prebacivana u Srbiju i Zapadnu Europu.
Crnogorska policija Šekularca je uhitila početkom veljače u Podgorici, na zahtjev Srbije, no zbog nedostatka dokaza pušten je nakon isteka zakonom dozvoljenog pritvora.
U okviru akcije "Balkanski ratnik" Laban je saslušan u policiji u Beranama, ali i on je pušten zbog nedostatka dokaza.
Crnogorski biznismen Darko Šarić jedan je od najtraženijih bjegunaca u Europi kojega se sumnjiči da je organizator i naručitelj kokainske pošiljke iz Južne Amerike.
Istraga protiv Šarića nastavak je akcije "Balkanski ratnik" u Srbiji, koja je pokrenuta 17. studenoga 2009., kada je u zajedničkoj akciji Srbije i SAD-a u Urugvaju zaplijenjeno više od dvije tone kokaina.
SLOBODNA DALMACIJA