Predsjednik Vlade Republike Srpske podnio ostavku

Radovan Višković
Hercegovina.info

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković podnio je ostavku na tu funkciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ja sam dijete SNSD-a, radit ću neki drugi posao, ostajem u timu. Na sastanku zajedno sa predsjednikom Republike Srpske i srpskim članom Predsjedništva BiH Željkom Cvijanović odlučili smo da biramo novu Vladu”, rekao je Višković.

Zanimljivo je kako je Višković prije samo sat vremena demantirao navode medija da će doći do njegove smjene ili ostavke.

„Sve su to priče, pišu novine i mediji“, rekao je Višković za Nezavisne novine.

Podsjećamo, predsjednik Srpske Milorad Dodik je prilikom drugog davanja mandata Viškoviću poslije općih izbora 2022. godine najavio da će drugi mandat trajati dvije godine, ali se to nije dogodilo.

Dodik o ostavci

Nakon sastanka na kojem je odlučeno da Vlada RS ide u rekonstrukciju i da Radovan Višković službeno podnosi ostavku na mjesto premijera ovog entiteta, obratio se i Milorad Dodik, predsjednik RS, prenosi N1.

"Kao vladajuća koalicija i stranka, mi uporno analiziramo situaciju. Zapad vodi hibridni rat protiv RS već 30 godina. Smatrali smo da to treba prevladati jednim širim konsenzusom. Svatko tko je racionalan kao politički analitičar, treba znati da se razmišljalo i o ovom trenutku", kazao je Dodik prilikom obraćanja.

Zahvalio je Viškoviću na dosadašnjem angažmanu.

"Zahvaljujem Radovanu Viškoviću koji je bio dio razgovora o svemu ovome. Mi smo jedinstveni i nastavljamo dalje. Ovo je jedan od ključnih trenutaka za nas. Višković će nastaviti na funkciji direktora Autocesta RS. Ovo je samo fluktuacija kadrova koje ima SNSD".

Dodao je kako će Višković biti kandidat na narednim izborima i važna kadrovska ponuda.

"Radovan Višković je nesumnjivo obilježio ovo razdoblje i ne želim davati nikakve ocjene. Mi nemamo nikakvu aferu, nego je ovo ljudski i politički dogovor. Na narednim izborima on će biti jedna od važnih kadrovskih ponuda. Želimo da Vlada RS dobije novi legitimitet. Ova Vlada je učinila sve da gospodarski život u RS, gotovo u nemogućim okolnostima, funkcionira".

"Naš narod je žrtva i svjedok stradanja. Mi smo potpisnici Daytonskog sporazuma, to je bila greška. RS nije trebala potpisati taj sporazum", kazao je Dodik.