Četvrti dan prosvjeda u Sarajevu, građani traže odgovornost za tramvajsku nesreću
Građani Sarajeva i danas će se okupiti na prosvjedu u 12 sati ispred Zemaljskog muzeja, četvrti dan zaredom. Traže utvrđivanje odgovornosti za tragičnu tramvajsku nesreću u kojoj je smrtno stradao Erdoan Morankić, dok su četiri osobe zadobile ozljede.
Okupljanje je u nedjelju započelo u 12 sati ispred Zemaljskog muzeja Bosne i Hercegovine, nakon čega je organizirana prosvjedna šetnja prema Kantonalnom sudu u Sarajevu. Tamo su se sudionicima pridružili kolege vozača tramvaja Adnana Kasapovića, koji je pušten iz pritvora, prenosi BHRT.
U međuvremenu, premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk podnio je ostavku, poručivši kako mu je "od funkcije važniji glas građana". Prosvjedna šetnja završila je kod Vječne vatre. Jučerašnje okupljanje organizirala je neformalna skupina građana okupljena oko profila "Ne okreći glavu".
Povodom ove tragedije, u Sarajevu je 14. veljače proglašen Dan žalosti.