Bosancu tri godine zatvora za pljačku kladionice u Austriji

Bosancu tri godine zatvora za pljačku kladionice u Austriji
Petorica mladića starosne dobi od 15 do 22 godine osuđeni su jučer u Salzburgu (Austrija) nakon što su u travnju naoružani opljačkali jednu kladionicu u tom gradu, piše Avaz.ba

Kako prenose austrijski mediji, 22-godišnji Bosanac bio je organizator ove pljačke, a, prema riječima postupajuće tužiteljice, on je i nabavio oružje, odnosno dva pištolja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njemu je u konačnici sud izrekao zatvorsku kaznu od tri godine, a ostali su dobili kazne u trajanju od 21 do 25 mjeseci. Zanimljivo je da je Bosanac tokom istrage priznao kazneno djelo koje mu se stavlja na teret, da bi na ročištu sve negirao.

 

Dodajte Hercegovina.info među omiljene izvore