Vrijedna pobjeda rukometašica Izviđača nad Bihaćom

ŽRK Izviđač, žrk bihać
Nakon samo desetak minuta Bišćanke su imale tri gola prednosti (4:7 u 10.minuti), a tri minute kasnije bilo je minus četiri 4:8).

Time-out koji je uzeo trener domaćih nije puno pomogao, iako su jednom trenutku domaće rukometašice došle na gol zaostatka (7:8 u 17.minuti) zahvaljujući ponajviše raspoloženoj Kristini Barišić.. Nakon toga i dalje je bilo tehničkih pogrešaka i promašenih zicera pa je u 23.minuti ponovo bilo minus četiri (9:13). Do odmora su rukometašice Izviđača ipak uspjele doći na gol zaostatka, 14:15.

Prvo poravnanje rezultata došlo je u 36.minuti (19:19), a u egalu je bilo i u 41.minuti (21:21). Prvi put domaće rukometašice došle su u vodstvo u 45.minuti (25:24), a dvije minute kasnije bilo je 27:24. U tim trenucima digla se publika, a odlučujuće golove postizale su Tea Dodig, Matea Šumelj i Martina Kraljević, a razbranila se i Martina Šumelj, pa je prednost pod kraj susreta otišla i na šest golova, a na koncu velika i zaslužena pobjeda 34:29.

Pobjeda je tim važnija kad se ima u vidu da je samo sedam igračica odigralo svih šezdeset minuta, a najefikasnija je bila Martina Kraljević s 8. postignutih golova, Kristina Barišić dodala je 7, Tea Dodig i Marija Boras po 6, Matea Šumelj 5 i najmlađa Anđela Boras 2. Martina Šumelj skinula je 17. udaraca gošći, a većinu u nastavku kad se lomio rezultat.

LJUBUŠKI - Gradska športska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Dino i Amar Konjičanin (Visoko). Delegat: Pero Marić (Mostar).
Sedmerci: Izviđač 6(4), Bihać 3(3)
Isključenja: Izviđač 6.minuta, Bihać 12.minuta

IZVIĐAČ - BIHAĆ 34:29 (14:15)

IZVIĐAČ: Mar.Šumelj (17 obrana),A.Boras 2,Dodig 6,Mat.Šumelj 5,Kraljević 8,Vasilj,Babić,M.Boras 6,Brkić,Barišić 7. Trener: Ivan Lovrić.

BIHAĆ: Dizdar (13 obrana),Dukić,Bašanović 11,Hafurić,Bajrić,Zilić 1, Zeljković,Midžić 7,Ibradžić 4,Kličić,Pajić 3,Nakić,Alagić 3,Alijagić. Trener: Rade Unčanin.