SP: Hrvatska - Rumunjska 27-21

Hrvatska je nedavno bila uvjerljiva protiv Rumunja (34-22) u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo 2012. igranoj u Karlovcu. No, u Švedskoj su se izabranici Slavka Goluže dugo mučili prije nego što su napokon ubacili u višu brzinu i osigurali prve bodove na SP-u.

Rumunjska je otvorila dvoboj vodstvom 3-0, a Hrvatska je prvi gol zabila tek u devetoj minuti preko Ivana Balića. Nisu, međutim, naši rukometaši do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti. Štoviše Rumunjska je imala i četiri pogotka prednosti (5-1), a na odmor je otišla s plus dva (13-11).

No, drugo je poluvrijeme donijelo buđenje Hrvatske. Razigrali su se Balić i Manuel Štrlek, rumunjski vratara Popescu više nije branio kao u prvom dijelu i voda je počela ići na hrvatski mlin.

Subota je za Hrvatsku dan odmora, a u nedjelju slijedi dvoboj 2. kola protiv Alžira u Lundu.

izvor: jutarnji.hr