Sigurna i uvjerljiva pobjeda Izviđača protiv Konjuha

HRK Izviđač, RK Konjuh, HRK Izviđač, RK Bosna, HRK Izviđač, HMRK Zrinjski
Uvijek tvrda i borbena momčad Konjuha odolijevala je prvih petnaestak minuta, u 9.minuti su čak i poveli (5:6), a onda se trgnuo i domaćin.

Serijom 6:2 skauti su u 16.minuti prvi put došli do tri gola prednosti (11:8), a četiri minute kasnije bilo je 20:15 i stvari su dolazile na svoje mjesto. U 24.minuti bilo je čak sedam golova viška (18:11), a onda su opuštanje domaćina iskoristili gosti i do odmora smanjili prednost Izviđača na 20:16.

U nastavku ponovo bolji domaćin, na krilima Josipa Ereša i Davida Mandića prednost je počela rasti i u 44.minuti ponovo je bilo plus sedam (30:23), a u 47.minuti i plus osam 33:25, pa je pitanje pobjednika bilo i definitivno riješeno. Iako su posljednjih desetak minuta igrali i igrači „s klupe" prednost nije padala, a u jednom trenutku je bilo i plus 9 (39:30 u 58.minuti).

U vrlo dobroj momčadi Izviđača najraspoloženiji je bio David Mandić s 13 golova, Josip Ereš je postigao 8, Matej Hrstić 6, Mateo Rodin 5, a Marko Ivanković imao je 8 obrana. Kod gostiju raspoloženiji od ostalih bili su Mihret Husić i Armin Alijagić s 8 golova, a Kemal Hamzić dodao je 5.

LJUBUŠKI - Gradska športska dvorana. Gledatelja 600. Suci: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo).
Sedmerci: Izviđač 2(2), Konjuh 3(2)

Isključenja: Izviđač 4.minute, Konjuh 8.minuta

IZVIĐAČ - KONJUH 40:32 (20:16)

IZVIĐAČ: Tolić (4 obrane),Ivanković (8 obrana),Ereš 8,Bošnjak,Mandić 13, Čutura 3,Jarak 1,Boras,Šarac,J.Grbavac 2,M.Pavlak,A.Pavlak 1,Hrstić 6,Rodin 5, A.Grbavac,Beljo 1. Trener: Zdenko Grbavac.

KONJUH: Bešić (2 obrane),Modrić 1,Husić 8,Pekušić 4,H.Sakić,Bajramović, Omerović (12 obrana),Muhić 2,Dizdarević,Begić 3,A.Sakić,Alijagić 8,Mišić 1, Hamzić 5. Trener: Emir Hadžiabdić