Rukometašice Gruda svladale ekipu ŽRK Izviđač CO Ljubuški

HZRK Grude, HŽRK Grude Autoherc, HŽRK Grude Autoherc, HZRK Grude, HZRK Grude, HŽRK Grude Autoherc, HZRK Grude, HŽRK Grude Autoherc, Mehmed Baždarević , HZRK Grude, HZRK Grude, HZRK Grude, HŽRK Grude Autoherc, ŽRK Izviđač, HZRK Grude, Nikolina Čutura
Prvih 10-ak minuta utakmice je proteklo u ispitivanju snaga i izjednačenoj igri u kojoj je domaća ekipa napravila više tehničkih grešaka pa je rezultat u 12.minuti bio 3:4. Tad je trener gostiju pozvao minutu odmora nakon koje su Gruđanke počele igrati puno bolje te su preokrenule rezultat i počele povećavati svoju prednost. Do kraja prvog poluvremena je tako domaća ekipa uspjela otići na +5.

Početak drugog poluvremena je pripao gošćama koje sa dva uzastopna gola dolaze na -3. Međutim od 35. minute grudske rukometašice konačno počinju igrati svoju pravu igru i za 4 minuta prave 5:0. Istim tempom Gruđanke nastavljaju sve do 50. minute i do rezultata 31:17. U tom periodu bilo je prekrasnih akcija domaće ekipe, od gola vratarke i nekoliko golova sa svoje polovine igrališta dok su Ljubušanke igrale sa 7 igračica u polju pa do prelijepog cepelina.

Od 50. do 56.minute je bilo malo opuštanje u igri domaćih koje su igračice Izviđača iskoristile za mini seriju i smanjenje rezultata na 32:22 ,ali je onda uslijedila furiozna završnica Gruđanki sve do konačnog rezultata 36:22.

Na ovoj utakmici su prvi put na prijedlog komesara Premijer lige , gosp. Arijane Jašarević proglašene najbolje igračice jedne i druge ekipe, a to su bile Amanda Marić i Marija Gudelj. Njima su od strane domaćina uručeni poklon paketi sponzora HŽRK Grude , tvrtke Violeta i klupski zidni kalendari.

Čestitke curama i trenerici na današnjoj pobjedi i puno sreće idući vikend u prvoj gostujućoj utakmici u Dubici protiv tamošnjeg premijerligaša, ekipe ŽRK Dubica, priopćeno je iz HŽRK Grude.