Rukomet - kvalifikacije EP 2012: Mađarska - Bosna i Hercegovina 26:17

Iako su Mađari važili za velike favorite u ovom susretu rukometaši BiH ipak su neočekivano poraženi visokim rezultatom.

U prvom poluvremenu izabranici reprezentacije Vojislava Rađe u potpunosti su bili ravnopravan protivnik. Izuzetno kvalitetnom i disciplinovanom igrom u odbrani domaćoj momčadi BH. rukometaši dozvolili su da za 22 minuta postigne samo pet golova. U periodu od pete do 28. minute imali smo prednost od jednog do dva gola, da bi u finišu, sa nekoliko tehničkih grešaka, uz neiskorištenu prednost od dva igrača, dozvolili domaćinima da na odmor ipak odu sa golom više u našoj mreži.

Golovima Jaškića i Dobroca dobro smo otvorili i početak drugog poluvremena te kontrolisali rezultat sve do 40. minute, nakon čega je uslijedio veliki pad u igri. Čvrstom odbranom Mađari su u potpunosti zatvoritli sve prilaze svom golu na kojem je stajao izvrsni Nandor Fazekaš, najzaslužniji pojedinac za ubjedljivu pobjedu svog tima. Serijom 5:0 Mađari su brzim kontranapadima u potunosti razbili igru BH tima i za samo četiri minuta uspjeli prelomiti rezultat, koji su u na kraju povećali na devet golova.

Najefikasniji u redovima bh. tima bili su Adnan Jaškić sa šest i povratnik u reprezentaciju Edin Bašić sa pet postignutih golova.

Sljedeći susret kvalifikacija reprezentacija BiH igra u Skenderiji sa reprezentacijom  Makedonije, koja je u 1. kolu svladala Estoniju sa 30:25 (16:10).