Rukomet: Austrija - BiH 35:24

Rukometaši BiH neočekivano, uvjerljivo su poraženi na startu kvalifikacija. Odlučujuću prednost Austrijanci su ostvarili u već u prvom poluvremenu kada u serijom 9:0 poveli sa deset golova u 22. minuti. Za to vrijeme odabranici izbornika Dragana Markovića punih 16 minuta nisu uspjelu zatresti mrežu nesavladvog domaćeg golmana Nikole Marinovića, koji je samo u prvih 30 minuta zabilježio 11 obrana.

Jednaest golova prednosti iz prvog dijela (18:7) domaći rukometaši uspjeli su sačuvati i u nastavku susreta i na kraju zasluženo slaviti uvjerljivu pobjedu.

U redovima bh. momčadi najefikasniji bili su Terzić i Vražalić sa po pet golova, a kod Austrijanaca Schlinger sa sedam i Santos sa pet golova.

U drugom susretu 7. grupe reprezentacija Srbije u Nišu je svladala Rusiju sa 30:29 (15:12).

Naredni susret kvalifikacija rukometaši BiH igraju 4. studenog u Sarajevu protiv reprezentacije Srbije.