RK Izviđač Central osiguranje - RK Maglaj 30:18

rukometaši izviđača slave
Veći dio prvog poluvremena protekao je rezultatski izjednačeno. Izviđač je poveo 3:0 u 6. minuti i izgledalo je kako će gosti iz Maglaja već na startu utakmice izvjesiti bijelu zastavu. Međutim, kao da je neki grč "stisnuo" domaće, dolazili su u prilike, ali realizacija nije bila zadovoljavajući, što je Maglajlijama omogućilo da se priberu i uhvate priključak. Maglaj u 16. minuti poravnava rezultat (5:5) preko Damira Kadrića. Gosti se drži do 20.minute (8:8), ali slijede, zaredom, tri pogotka "Skauta", pogađaju Pavlak, Rodin i Marković za 10:7 vodstvo. Realizacija je "proradila" tako da "Skauti" na odmor odlaze s prednošću od četiri pogotka (15:11).

U drugom dijelu, napad "Skauta" je bio na razini, a obrana je odlično funkcionirala dozvolivši gostima da za dvadesetpet minuta nastavka postignu, tek, četiri pogotka. Koliko su "Skauti" bili uvjerljivi u nastavku govori rezultat (28:15) iz 55. minute. U završnih 5 minuta gosti uspijevaju postići tri pogotka, ali, ipak, nisu uspjeli izbjeći poraz dvoznamenkastom razlikom.

Na koncu "Skauti" su uvjerljivo slavili 30:18 tako da s optimizmom mogu očekivati predstojeće, odlučujuće, utakmice.

Sinoćnja utakmica je pokazala da je trener Ivandija, povratkom ozlijeđenih i predanim radom dobio širinu rostera, stabilnost i vratio optimizam u redove "Skauta". U utakmici s Maglajem teret su iznijeli oni koji manje igraju, ali su i opravdali ukazano povjerenje. Proigrali su Leković, Kaluđerović, Rodin, Pavlak, a svoju formu potvrdili su Alilović, Čutura, vratari...

Najučinkovitiji su bili Leković, Alilović i Kaluđerović sa po pet pogodaka, dok je Čutura pogodio četiri puta. Budalić s 11 i Kvesić sa 7 obrana bili su uspješni na vratima Izviđača.

Kod gostiju po četiri pogotka postigli su Kadrić i Omahić dok je Mutapčić "skinuo" osam šutova.

Već u subotu, 21.04.2018. "Skaute" očekuje u sklopu 22. kola Premijer lige novi derbi susret s Zrinjskim u Mostaru.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Maglaj 30:18 (15:11)
Premijer liga BiH, sezona 2017/2018. - 21. kolo.
Ljubuški, 18.04.2018. u 19,30 sati.

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.

Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Izviđač CO: Ivanković, Budalić (11 obrana), Kvesić (7 obrana), Miličević 1/1, Alilović 5/2, Mandić 2, Marković 1, Čutura 4, Leković 5, Bubalo 1, Kaluđerović 5, Grbavac 1, Vukić, Pavlak 2, Vučić, Rodin 3.
Trener: Silvio Ivandija.

RK Maglaj: Mutapčić (8 obrana, 2 sedmerca), Kahriman, Džanbegović (5 obrana, 1 sedmerac), Mehinagić 2, Bašić 3/2, Kendić 1, Karabegović, Hajdić, Kahriman, Memišević 1, Omahić 4, Hasić, Kadrić 4, Karajabić, Ćosić 2, Kujrić 1.
Trener: Ermin Bajrić.

Isključenja: Izviđač CO 6 minuta, Maglaj 8 minuta.

Sedmerci: Izviđač CO 6/3, Maglaj 2/2.