RK Gradačac - HRK Izviđač Mi GRUPA 26:25 (11:14)

"Skauti" su poveli pogotkom Malinovića, ali domaći uzvraćaju sa 4 uzastopna pogotka. Od 7. do 12. minuta slijedi serija Izviđača i poravnanje rezultata na 5:5. Nakon toga, slijedi još jedna serija pogodaka "skauta" i vodstvo 10:7 u 20. minuti. Najveću prednost od 4 pogotka Izviđač je imao u 27. minuti kada je na semaforu pisalo 13:9 za gostujuću ekipu. Domaći rukometaši, tek uspijevaju, smanjiti zaostatak na tri gola do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu, Izviđač uspijeva zadržati rezultatsku prednost do 46. minute kada rukometaši Gradačca uspijevaju prvi put izjednačiti rezultat na 20:20 u drugom poluvremenu. Gradačac prvi put ima vodstvo 21:20 tek u 49. minuti. Odluka o pobjedniku pala je u periodu od 50. do 54. minute kada Izviđačevi rukometaši ne uspijevaju zatresti mrežu domaćeg vratara, a za uzvrat primaju tri gola. "Šljivari" u 54. minuti dolaze do ključna tri gola prednosti. "Skauti" uspijevaju samo prednost domaćih rukometaša smanjiti tek na gol zaostatka do kraja utakmice.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bili u Matić sa 6, Boras sa 5 i Ilić sa 4 pogotka. Najbolji i najefikasniji u ekipi domaćina bili su Šijaković i Marković koji su po devet puta zatresli mrežu vratara Burića i Bumbaka.

RK Gradačac - HRK Izviđač Mi grupa 26:25 (11:14)

Gradačac, 12.02.2011. godine.

Dvorana "Gradačačkog sajma". Gledatelja 600.

Suci: Senad Kamberović (Živinice) i Mevludin Šabić (Gračanica).

Nadzornik: Dušan Popović (Banja Luka)

RK Gradačac: Stojanović, Đurić, Sarić, Osmanović 1, Sahdanović, Kulenović 1, Šijaković 9, Halilković 1, Ignjić 1, Kadić, Isić, Marković 9, Hadžiomerović, Doborac 3, Sarajlić 1, Džinović.

Trener: Mehmed Doborac.

HRK Izviđač Mi grupa: Bumbak (5 obrana, 1 sedmerac), B. Burić (5 obrana, 1 sedmerac), Miličević 1, Malinović 1, Herceg 1, Jurić 1, Matić 6, Čolak, Boras 5, Ereš 2, Perić, Ilić 4, Džeba 1, Grbavac 2, Milas, S. Burić 1.

Trener: Silvio Ivandija.

Sedmerci: Gradačac 4/2, Izviđač 5/4

Isključenja: Gradačac 8, Izviđač 6 minuta.