Poraz Izviđača Mi Grupa od Borca u finalu Kupa BiH

Rukometaši Izviđača Mi Grupa iz Ljubuškog jučer su u polufinalu savladali aktuelnog prvaka BiH, ekipu Bosna BH Gas i zasigurno je umor iz te utakmice učinio svoje, pa je naše rukometaše zaustavio domaći predstavnik završnice rukometnog Kupa BiH, banjalučki Borac.

Većim dijelom prvog poluvremena utakmica je bila neizvjesna. Igralo se zgoditak za zgoditak, ali je domaćin na odmor uspio otići sa dva zgoditka prednosti (13:11).

U nastavku rukometaše Izviđača Mi Grupa sustigao je umor, te odmah na početku drugog poluvremena domaći dolaze do četiri zgoditka prednosti (15:11), što je do tada bila i najveća prednost jedne ekipe na utakmici.

U 25. minuti utakmice domaći su podigli prednost na nedostižnih sedam zgoditaka razlike i pitanje pobjednika i novog osvajača Kupa BiH bilo je riješeno.