Izviđač dobro iskoristio poraz vodeće Vogošće

vogošća izviđač
... nanijela je poraz Vogošći 22:21, i to nakon debelog zaostatka u prvom dijelu 7:12. Što je trener Ermin Bajrić na poluvremenu kazao svojim igračima, ostaje nepoznanica, međutim, u nastavku kao da je druga ekipa izišla na parket. Domaći su iz minute u minutu pritiskali i na kraju došli do teško izborene, ali zaslužene pobjede, 22:21.

Izviđač iskoristio priliku

Posrtanja Vogošće u Maglaju iskoristio je Izviđač koji se pobjedom u Goraždu primakao na samo bod zaostatka. Svakako da je poraz lidera potaknuo i ambicije Zrinjskog koji će upravo iduće subote u Vogošći igrati, moguće, i za naslov prvaka. Dakle, pobjeda Maglaja je probudila čak i usnule ambicije klubova kao što je prvak Borac, koji se svakako nada da bi furioznom serijom mogao još nešto učiniti.

Izviđač Central osiguranje na Drini nije blistao, međutim, za skaute su najvažnija dva boda, velika kao kuća, koja su ih poslije poraza u Visokom ponovno vratila u samu žižu borbe za naslov. Utakmicu Goražde - Izviđač CO 24:25, poluvrijeme 11:13, bolje su otvorili domaći rukometaši koji su u 10. minuti imali 4:2, da bi gosti preko Vukića i Bubala uspjeli poravnati. Goražde je opet vodilo s 5:4, pa 6:5, a onda je Izviđač pogocima Lekovića, Čuture i Vukića u 20. minuti preokrenuo na 6:8 te do kraja poluvremena sačuvao prednost od dva pogotka, 11:13.

Nastavak je počeo u znaku skauta koji u 35. minuti imaju +4, 13:17, ali domaćin se ne predaje, uspijeva smanjiti na 17:19 u 42. minuti. Slijedi ponovno razdoblje bolje igre Izviđača koji dvanaest minuta prije kraja, u 48., ima 18:22. Ako su gosti pomislili da je sve gotovo, nisu domaćini koji za nekoliko minuta smanjuju na 21:22. Pogocima Mandića Izviđač ponovno u dva navrata podiže na +2, ali se ipak u završnici odvijala drama. U posljednjih 60-ak sekundi utakmice Izviđač je ušao s vodstvom 25:23, međutim, slijede dva neiskorištena napada. Goražde se primiče na pogodak, ima i šut za izjednačenje, ali na sreću skauta, Budalić brani, čime je svojoj ekipi sačuvao zlata vrijedne bodove, dok je domaćin, što se tiče borbe za ostanak, došao u još lošiju situaciju.

Valja reći da je Borac poslije tri uzastopna ovoproljetna poraza stigao do pobjede. Prvak je slavio uvjerljivo, protiv u nastavku prvenstva zapažene Slavije 31:20, poluvrijeme 15:5. Važnu pobjedu poslije lošeg otvaranja nastavke sezone protiv slabašnog Kaknja izborila je Derventa, Sloga je pobjedom protiv stolara ojačala izglede za 5. poziciju, dok momčad iz Visokog nije imala problema s imenjakom iz Sarajeva, ostvarila je uvjerljivu pobjedu.

Vogošća i dalje u vodstvu

Rezultati 18. kola: Goražde - Izviđač CO 24:25, Borac m:tel - Slavija 31:20, Maglaj - Vogošća 22:21, Derventa - Kakanj 39:26, Sloga - Konjuh 28:27, Bosna - Bosna Centrotrans 25:37, slobodan bio Zrinjski.

Poredak: Vogošća 43, Izviđač 42, Zrinjski (-1) 36, Borac (-1) 31, Bosna (-1) 25, Konjuh (-1) 25, Sloga 25, Maglaj (-1) 24, Slavija 19, Derventa 18, Goražde 16, Bosna (S) 7, Kakanj 7.