Hrvatski rukometaši 'razbili' selekciju Nizozemske

Mirko Alilović, hrvatski rukometaši, Europsko prvenstvo, Mirko Alilović, Hrvatska, rukomet, rukomet, ivan čupić, kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Utakmica 1. kola 1. skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo rukometaša 2016. godine u Poljskoj: Hrvatska - Nizozemska 35:24 (17:10).

Dvorana OŠ "Fran Galović" u Koprivnici. Gledatelja 2000. Suci: Novikov i Perepllitski (Ukrajina).

HRVATSKA: Alilović, Ivić, Pešić, Stepančić 4, Kopljar 4, Vori, Gojun, Raković 4 (3), Karačić 2, Bičanić 4, Štrlek 3, Čupić 6 (2), Musa, Ninčević 1, Slišković 6, Cindrić 1.

NIZOZEMSKA: Ravensbergen, Verjans 2, Remer 3, Leenders 3, Sulemann, Miedema 4, Sluijters, Steins, Shagen 6 (2), Tadei, Van Shie 4, Adams 1, Van Dam, Boomhouwer 1, De Raad.

Isključenja: Hrvatska 6, Nizozemska 6 minuta. Sedmerci: Hrvatska 5 (5), Nizozemska 2 (2).

Osim početnih nekoliko minuta, kad su gosti kako-tako održavali korak, sve ostalo je prteklo u hrvatskom znaku.

Pod okriljem svog pouzdanog vratara Mirka Alilovića Hrvatska je već do poluvremena stekla obilnu prednost napunivši do vrha mrežu Nizozemaca. Raspoloženi vratar iz sastava izbornika Slavka Goluže je u prvih 30 minuta nanizao čak deset uspješnih intervencija i pritom je itekako obezglavio "oranje" u napadu. Hrvatska je bila postavljena u obranu "6-0" iz koje je nakon dobrih Alilovićevih obrana išla u djelotvorne napade. Poslije dva izjednačenja rezultata na samom početku sve je proteklo u znaku domaćina, prednost je iz minute u minutu samo rasla. Gosti u jednom razdoblju nisu više od pet minuta mogli postići pogodak, pa su zadovoljni koprivnički gledatelji na semaforu vidjeli rezultat 11:4. Igra je nastavljena u istom tonu, bilo je samo pitanje kolikom će razlikom Golužini izabranici slaviti.

Idući suparnik hrvatskim reprezentativcima bit će Turska, utakmica je na rasporedu u nedjelju od 15 sati u Ankari. Turci su kvalifikacije otvorili očekivanim porazom od Norvežana (36:27).