HRK Međugorje - HMRK Zrinjski 28:31

Gosti iz Mostara dobro su se snašli u ulozi favorita i potvrdili su prvo mjesto na ljestvici pobijedivši Međugorje rezultatom 31:28.

Rukometaši Zrinjskog bolje su otvorili utakmicu i na samom početku uspjeli su povesti 3:0, a Nižić tek u četvrtoj minuti postiže prvi gol za domaćine. Dvije minute kasnije Zrinjski ima pet golova prednosti (6:1) a uskoro prednost Mostaraca je raste na 9:2. U ovom razdoblju igre u redovima Zrinjskog se istaknuo Suton koji je postigao tri pogotka. Rast prednosti Zrinjskog s dva gola u nizu uspio je zaustaviti Mijatović.

Sredinom prvog poluvremena Saltarićevi igrači stigli su do prednosti 14:7 a do kraja ovog djela igre i do visokih dvanaest golova prednosti. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 14:26.

U drugom poluvremenu rukometaši Međugorja uspjeli su smanjiti zaostatak. Vođeni raspoloženim Nižićem i Petrom Bubalom, deset minuta prije kraja, Međugorčani su zaostatak smanjili na 21:28. Do kraja susreta Ivandijini rukometaši zaostatak su uspjeli smanjiti na svega tri gola (28:31) i poraz učiniti sasvim podnošljivim.

HRK Međugorje: Ivanković, Prusina, Pavlović 1, Dodig 3, Mijatović 3, Ostojić 1, A. Bubalo 1, Marinčić, P. Bubalo 6, Nižić 4, Dugandžić 5, Miletić, Barbarić, S. Šimović, T. Šimović 3, Vidović 1. Trener: Silvijo Ivandija.

HMRK Zrinjski: Pušić, Čutura, Marić 2, M. Zadro 1, Lukić 1, Borovčanin 4, Orlović, Kolovrat 1, Bošnjak 4, Zubac, Mikulić, Paradžik, Kordić 4, Suton 9, D. Zadro 5, Kožulj. Trener: Damir Saltarić.

izvor: pogled.ba