Francuzi i Danci u finalu rukometnog SP-a

Zadnji priključak je Švedska imala na početku utakmice (4:4) nakon čega je samo slijedilo povećanje prednosti Francuza. Na poluvremenu je Francuska imala 15:12, a u petnaestoj minuti nastavka čak plus sedam (24:17)

Rukometaši Danske su sa 28:24 svladali reprezentaciju Španjolske. Rezultat u prvom poluvremenu je bio neriješen 12:12. Sedam minuta prije kraja rezultat je glasio 23:23, ali su Danci u trenucima kada je to bilo najbitnije, iskoristili igrača više na parketu i na kraju zasluženo otišli do finala SP-a.

Danci su tako ostali jedina reprezentacija koja je slavila u svim dosadašnjim susretima.

Francuzi su po peti put ušla u finale, nakon 1993., 1995., 2001. i 2009. godine, a lovit će u četvrtu krunu na SP-u.