EURO 2020 Bjelorusija prejaka za Crnu Goru

Rukomet Crna Gora- Bjelorusija
BHRT

Rukometna reprezentacija Crne Gore u utakmici odluke protiv Bjelorusije u trećem kolu grupe “A“ nije uspjela doći do trijumfa koji bi je odveo u drugi krug Europskog prvenstva. Bjelorusi su slavili rezultatom 36:27 i osigurali plasman među najboljih 12 europskih reprezentacija.

Crna Gora sjajno otvara utakmicu sa dvije dobre obrane i dva brza gola iz kontre za vodstvo 2:0. No, Bjelorusija ekspresno izjednačava na 2:2. U desetoj minuti, predvođeni dvojcem Nebojša Simić na golu i Vasko Ševaljević u napadu, ponovo dolaze do dva gola prednosti (6:4).

Opet je uslijedio period bolje igre Bjelorusa, nakon kojeg u 17. minuti stižu do vodstva 8:6. Bjelorusija je nastavila u sjajnom ritmu, pogotovo u obrani za koju Crna Gora nije imala rješenja, pa je u 21. minuti velikih četiri razlike (11:7).

Raspoloženi Bjelorusi do kraja prvog dijela uspijevaju povećati na šest golova prednosti (17:11), i tako dovesti Crnogorce u veoma neugodnu situaciju uoči drugih 30 minuta.

“Lavovi“ su agresivno otvorili drugo poluvrijeme u namjeri da probaju što prije smanjiti zaostatak, ali je protivnik smirenom i pametnom igrom održavao prednost, pa je čak u 38. minuti i povećao na osam golova (22:14). Tada je bilo jasno da je pobjednik susreta i samim tim putnik u grupu “I“ u Beču poznat. Na kraju Bjelorusija je slavila sa uvjerljivih devet razlike (36:27).

U drugoj utakmici trećeg kola grupe “A“, koja nema nikakvog rezultatskog značaja, sastati će se Srbija i Hrvatska s početkom u 20.30 sati.

Poredak grupe “A“: Hrvatska 4 boda (utakmica manje), Bjelorusija 4, Crna Gora 2, Srbija 0 (-1).

- Crna Gora – Bjelorusija 36:27 (11:17) -

Dvorana Stadthalle u Grazu. Gledalaca: Suci: Lars Jorum i Havard Kleven (Norveška). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Bjelorusija 6 (4). Isključenja: Crna Gora 4 minuta, Bjelorusija 6 minuta.

CRNA GORA: Mijušković, F. Vujović 4, Bakić 1, Čavor 1, Lazović, B. Vujović 2, Radović, Kankaraš, S. Vujović 3, Ševaljević 4, Božović 2, Lasica 1, Anđelić 2, Grbović 2, Lipovina 5, Simić 15 obrana. Selektor: Zoran Roganović.

BJELORUSIJA: Matskevich, Brouka 2, Kulesh 1, Shylovich 5, Pukhouski 3, Nikulenkau 2, Shumak, Yurynok 2, Baranau 3, Lukyanchuk 1, Padshyvalau 1, Karalek 5, Vailupau 7, Bokhan 1, Gayduchenko 3, Saldatsenka 7 odbrana. Selektor: Iouri Chevstov.