EP u rukometu: Mađari i Austrijanci prošli dalje

EP rukomet, Česi, Mađarska, Rezultati susreta, Španjolska, rukomet, EP u Danskoj, Mikkel Hansen, danska, Europsko prvenstvo u Danskoj, island-austrija, tv komentator
Mađarima dovoljan i remi

Rukometaši Mađarske izborili su drugi krug remiziravši u posljednjem kolu protiv Norveške 26:26.

Mađarima je za drugi krug bio dovoljan i remi, dok je Norvežanima trebala bpobjeda. Bio je to dvoboj pun preokreta. Nakon boljeg početka Mađara, Norveška sredinom prvog dijela prelazi u vodstvo, no kraj prvih 30 minuta pripao je Mađarskoj koja na odmor odlazi s prednošću 16:13. U nastavku susreta Mađari su održavali prednost, ali se Norveška polovicom drugog dijela približila na samo pogodak razlike. Norvežani su 21 sekundu prije kraja uspjeli izjednačiti, ali to im nije bilo dovoljno za prolazak dalje.

Najbolji u mađarskim redovima bio je Mate Lekai sa sedam pogodaka, a Norvežane je predvodio Havard Tvedten s također sedam pogodaka te izvrsni vratar Ole Erevik s 19 obrana.

U prvom susretu u skupini Španjolska je pobijedila Island 33:28. Španjolska je prva u skupini te će u drugi krug prenijeti maksimalna četiri boda, a po jedan bod prenijet će Island i Mađarska.

Česi nisu uspjeli iznenaditi Dansku

U posljednjem susretu u skupini branitelj naslova Danska nije dopustila iznenađenje te je slavila protiv Češke s 33:29. Česi su se tako oprostili od drugog kruga u koji će Austrija, koja je u ranije odigranom susretu izgubila od Makedonije s 22:21.

Česima je za prolazak dalje bila potrebna pobjeda. Danci su vodili od samog početka, ali su tek na kraju prvog dijela uspjeli stići da malo veće prednosti. U nastavku susreta mirno su kontrolirali rezultat te tako stigli do očekivane pobjede.

Najbolji u češkim redovima bio je Hans Lindberg sa šest pogodaka, a Česima nije pomoglo ni 11 pogodaka Filipa Jiche.

Danska je tako prenijela u drugi krug četiri boda, Makedonija dva, a Austrija će u drugi krug krenuti bez bodova.