Danska slomila Srbiju u derbiju naše skupine!

U derbiju kola je Danska svladala Srbiju 35-27 i tako se premetnula zajedno s Hrvatskom u glavnog favorita skupine. Na poluvremenu su Danci imali vodstvo 16-14, no u nastavku su dodatno pojačali igru u oba smjera i na kraju je završilo s velikih 35-27, piše jutarnji list.

Neobičnu utakmicu su, pak, odigrali Alžir i Rumunjska. Naime, tijekom 60 minuta igre je postignuto samo 29 pogodaka! Pobijedio je Alžir 15-14 u žestokom okršaju gdje je bilo gotovo nemoguće probiti obrane koje su igrane na granici dozvoljenoga.

Istaknimo i da je u derbiju dana Španjolska pobijedila Njemačku 26-24 u ogledu skupine A, makar je Njemačka u samu završnicu ušla s rezultatskom prednošću. Poljska je napokon nekoga razbila (Čilea 38-23), dok je Argentina bila bolja od Slovačke 23-18.