Buntić i Alilović izbacili Ciudad Real

Ademar je furiozno započeo utakmicu protiv favorita za finale Ciudad Reala. U osmoj minuti već je bilo 6:1, a ništa bolje za Ciudad Real nije bilo ni nakon prvog dijela, rukometaši Ademara su imali sedam golova prednosti (15:8).

Prva utakmica je odigrana između Barcelone i Reayno de Navarro iz Pamplone. Katalonski rukometaši su bolje odigrali prvi dio utakmice koji su riješili u svoju korist 19:16.

U 50. minuti Barca je imala prednost 32:25 i uslijedilo je opuštanje što su rukometaši iz Pamplone iskoristili za postizanje pet golova i smanjenje minusa na dva gola, a nakon nekoliko minuta i smanjuju na minimalni minus.

Sretni rukometaši Barcelone nekako uspijevaju preko Jespera Noddesboa i Laszla Nagya održati gol prednosti i tako se prvi plasirati u finale Kupa kralja. Laszlo Nagy je postigao osam golova za Barcu, dok je Mariusz Jurkiewicz postigao gol manje za Pamplonu.

Nastavak počinje s četiri gola Ciudad Reala i očekivao se potpuni povratak europskih prvaka. U zadnjih sedam minuta utakmice se ulazi s +5 Ademara. Ciudad skoro uspijeva dostići prednost, no zadnji gol postižu rukometaši iz Leona za neočekivanu pobjedu 26:24 i plasman u finale Kupa kralja.

Tri igrača Ademara su postigli po pet golova, bili su to Héctor Castresana, Dalibor Doder i Denis Krivochlykov. Denis Buntić je zabio tri gola, Mirko Alilović je imao devet obrana. U neefikasnoj ekipi Ciudad Reala najbolji strijelac je bio Roberto Garcia s šest golova. Petar Metličić se upisao dva puta u listu strijelaca.