FOTO  SOK Mostar-HŽOK Smeč 3-0 (25:21,25:21,25:21)

Mostar-Smeč

Utakmica hercegovačkih rivalki privukla je u dvoranu na Bijelom Brijegu oko 200 gledatelja.

SOK Mostar-HŽOK Smeč 3-0 (25:21,25:21,25:21

Nakon početnog odmjeravanja snaga domaće uzimaju igru u svoje ruke i od početka drže kontrolu rezultata u prvom setu.Domaće odbojkašice su konstantno u vodstvu 9:6, 12:10, te 20:17 i prvi set dobijaju rezultatom 25:21.

U drugom setu odbojkašice SOK Mostar nastavljaju sigurnom igrom ostvarivati prednost a u jednom momentu drugog seta gošće su zaprijetile i domaće imaju ''samo'' 14:13.To je bio znak da domaće odbojkašice moraju odigrati čvršće i u tome uspjevaju praveći 4 poena razlike 17:13.

Čvršćom i agresivnijom igrom domaće odbojkašice održavaju stečenu prednost te i drugi set dobijaju rezultatom 25:21 .

U trećem setu domaće odbojkašice poletnom igrom nastavljaju sa dominacijom u hercegovačkom derbiju  i prave u startu prednost od 8:2 , sredinom seta gošće ponovno pokušavaju napraviti preokret što je nedovoljno da bi se suprostavile kraljicama hercegovačke odbojke ,17:11  za domaće. Gošće ne uspjevaju razbiti kvalitetnu igru domćih odbojkašica i rezultatska prednost ostaje na strani SOK Mostar 21:17 te i treći set osvajaju istovjetnim rezultatom kao i prethodna dva 25:21 .

Na kraju zaslužena pobjeda odbojkašica SOK Mostar koje su ovom pobjedom potvrdile primat kraljica hercegovačke odbojke.