Pudar uspješna u još jednoj utrci te je osvojila naslov europske juniorske prvakinje

Lana Pudar

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je naslov europske juniroske prvakinje na 200 metara leptir, piše agencija Fena.

Šesnaestogodišnja Mostarka je u finalu utrke na Europskom prvenstvu u Bukureštu uvjerljivo slavila s rezultatom 2:08.92.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Tabatha Avetand sa čak 3,14 sekundi lošijim vremenom od bh. plivačice, dok je bronca pripala Talijanki Anni Porcari (+3.18).

Lani Pudar ovo je druga medalja na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj, nakon što je u utrci na 100 metara leptir osvojila srebro.

Do kraja prvenstva će imati priliku za još jednu medalju s obzirom na to da je za manje od sat vremena očekuje polufinalna utrka na 50 metara leptir. U jutrošnjim kvalifikacijama najbolja bh. plivačica je osvojila treće mjesto te će joj polufinalna utrka biti treća po redu u jednom danu.