FOTO  Plivačice i plivači Kluba vodenih sportova Orka na natjecanjima u Dubrovniku i Sarajevu

Plivačice i plivači Kluba vodenih sportova Orka na natjecanjima u Dubrovniku i Sarajevu

Na dubrovačkom olimpijskom bazenu u Gružu održan je deseti, jubilarni, Međunarodni plivački miting „Zlatni Orlando". Klub je na ovom mitingu predstavljalo 17 plivača: Ivo Marić, Majla Arap, Daria Vanesa Cvitković, Anida Mahinić, Leopold Dankić, Karla Grubišić, Petra Cvitković, Iris Dugalić, Alanis Selimotić, Mateo Vidaković, Lana Kaniža, Ahmet Stupac, Eman Numić, Kerim Sadiković, Bakir Hadžimahović, Dino Jelin i Teodora Stanković.

„Orka" je na „Zlatnom Orlandu" osvojila 27 medalja, i to; 8 zlatnih, 13 srebrenih i 6 bronzanih medalja. Osvajači medalja su:
- Anida Mahinić; 100m ledjno ZLATO, 50m ledjno ZLATO, 50m delfin ZLATO, 100m slobodno SREBRO, 200m kraul SREBRO, 50m slobodno SREBRO
- Teodora Stanković; 100m ledjno ZLATO, 50m ledjno ZLATO, 100m delfin ZLATO, 50m slobodno SREBRO, 50m delfin SREBRO, 100m slobodno SREBRO
- Ivo Marić; 50m slobodno ZLATO, 50m delfin SREBRO, 100m slobodno SREBRO, 100m delfin BRONZA
- Kerim Sadiković; 50m prsno ZLATO, 100m prsno SREBRO, 50m ledjno SREBRO, 100m slobodno BRONZA
- Leopold Dankić; 1 500m SREBRO, 200m delfin BRONZA , 100m delfin BRONZA
- Majla Arap; 100m prsno SREBRO, 50m prsno BRONZA
- Alani Selimotić; 100m ledjno BRONZA
- Lana Kaniža; 50m prsno SREBRO
Teodora Stanković (2005.) je proglašena za najbolju plivacicu mitinga u svojoj kategoriji sa najvrijednijim rezultatom mitinga na 100m ledjno u vremenu 1:22.07 sa osvojenih 355 bodova.


Na prvom medjunarodnom plivačkom mitingu u Sarajevu "Aqua Cup" plivači „Orke" su osvojili ukupno 20 medalja, a u ukupnom poretku u konkurenciji 21. kluba osvojili su odlično 7. mjesto. Klub je na ovom mitingu predstavljalo 36 plivača: Arnis Selimotić, Petar Pandža, Medina Košpo, Anja Trivun, Nikola Ćorić, Filip Bošnjak, Andrej Bošnjak, Vanja Trivun, Ivan Mijić, Đani Morić, Farik Repeša, Tin Šauperl, Ana Ramljak, Irfan Šahović, Una Taslaman, Enis Idriz, Ana Vrebac, Lejla Čolakhodžić, Mia Lucija Soldo, Sergej Jarendić, Danis Harmandić, Alem Stupac, Nika Vrljić, Hamza Džubur, Leon Lasić, Lana Pudar, Luka Zovko, Ema Šunjić, Elena Jurković, Sajra Idriz, Lucija Jakovljević, Ena Maksumić, Katja Kondža, Luka Penavić, Nera Zelenika i Mia Ćorić.

Osvajači medalja su:
- Lana Pudar; 50m slobodno ZLATO, 50m delfin ZLATO, 50m ledjno SREBRO, 100m slobodno SREBRO, 4X50m mješovito SREBRO
- Nika Vrljić; 4X50m mješovito SREBRO, 50m slobodno BRONZA, 50m ledjno BRONZA
- Anja Trivun; 50m ledjno SREBRO, 50m delfin BRONZA
- Ana Ramljak; 100m slobodno SREBRO
- Farik Repeša; 50m delfin BRONZA, 4X50m mješovito BRONZA
- Tin Šauperl; 100m delfin BRONZA, 4X50m mješovito BRONZA
- Arnis Selimotić; 50m ledjno BRONZA
- Đani Morić; 4X50m mješovito BRONZA
- Danis Harmandić; 4X50m mješovito BRONZA
- Ema Šunjić; 4X50m mješovito SREBRO
- Mia Lucija Soldo; 4X50m mješovito SREBRO

Lana Pudar (2006.) proglašena je za najbolju plivačicu mitinga u svojoj kategoriji, iako je plivala u kategoriji godinu dana starijih djevojčica.
Klub vodenih sportova 'Orka' nastavlja sa svojim redovnim aktivnostima u plivačkom klubu i školi plivanja, a od 25.05. kreće upis novih polaznika u 'Orkinu' školu plivanja, navodi se iz ovog kluba.