MNK Brotnjo pobjedom protiv Veleža osigurao naslov i izborio doigravanje za Prvu ligu Federacije

MNK Brotnjo Futsal klub Velež
MNK Brotnjo

MNK Brotnjo kolo prije kraja prvenstva osiguralo je naslov prvaka Druge futsal lige Federacije BiH, grupa 3, te izborilo plasman u doigravanje za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH. U utakmici 12. kola odigranoj u Gradskoj dvorani u Čitluku Brotnjo je pred oko 550 gledatelja, u sjajnoj atmosferi, svladalo FC Velež rezultatom 6:3 i tako matematički potvrdilo prvo mjesto na ljestvici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Domaći su furiozno otvorili utakmicu. Već u 3. minuti Brotnjo dolazi u vodstvo preko Petra Milićevića, a samo minutu kasnije Daniel Prskalo pogađa za 2:0 i rano donosi veliku prednost čitlučkoj momčadi.

Velež se ipak uspio vratiti u utakmicu. Kenan Maksumić smanjuje u 14. minuti, a tri minute kasnije Danis Gosto postiže pogodak za 2:2, što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Brotnjo ponovno preuzima kontrolu nad susretom. U 26. minuti domaći preko Milićevića dolaze do vodstva 3:2, a već u 28. minuti Matej Pehar povećava prednost na 4:2.

Velež je još jednom pokušao zakomplicirati utakmicu kada u 31. minuti smanjuje na 4:3 preko Harisa Mezita, ali domaći sastav nije dopustio preokret.

U završnici susreta Brotnjo postiže još dva pogotka. U 34. minuti trećim golom Petra Milićevića odlaze na 5:3, a konačnih 6:3 u 37. minuti iz peterca postavlja Josip Pehar i potvrđuje veliku pobjedu čitlučke momčadi.

Ovom pobjedom Brotnjo je kolo prije kraja prvenstva matematički osiguralo naslov prvaka Druge futsal lige FBiH i plasman u doigravanje za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH, što predstavlja uspjeh za klub iz Čitluka i potvrdu odlične sezone pred domaćom publikom.

Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti hercegovina.info i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.