Hrvatske odbojkašice pobijedile Tunis

odbojkašice, SP odbojkašica, odbojka, Hrvatska zemlja, SP u odbojci, hrvatske odbojkašice, SP odbojkašica, odbojka, SP odbojkašica, hrvatske odbojkašice, odbojka, Hrvatska zemlja, belgija, SP u odbojci, odbojka, hrvatske odbojkašice

No, kad odmah u nastavku te iste utakmice ta ista ekipa izgubi set, ponešto se može reći o - pristupu.

Hrvatske odbojkašice danas su upisale očekivanu pobjedu nad Tunisom, ali su pritom neočekivano suparnicama prepustile jedan set, što sigurno spada u red iznenađujućih rezultata četvrtoga kola. Opuštanje, srećom, nije bilo toliko dugotrajno da bi postalo alarmantno, pa su Samanta Fabris i suigračice na kraju utakmicu mirno privele kraju za nova tri boda.

Kao što se i očekivalo, današnja je utakmica bila malo jači trening za hrvatske djevojke, zagrijavanje za sutrašnji okršaj s Njemicama (17 sati), eventualna pobjeda nad kojima bi donijela koji bod više za nastavak natjecanja u drugom krugu. Zbog Njemačke je na parketu bila kombinirana postava, odmarale su Grbac, Popović, Ušić i Poljak, te Mia Jerkov koja je zaigrala samo na otvaranju utakmice. Naravno da je ključnu ulogu imala Samanta Fabris, kojoj očito ovaj jutarnji termin i ne odgovara previše. Samanta je vukla reprezentaciju i unatoč oscilacijama u igri i ponekoj neočekivanoj pogrešci stekla epitet igračice utakmice. Dvadeset i dva poena (smeč 15-33) dovoljno su jak argument za takvu tvrdnju.

Prvi set ekspresno su Hrvatice riješile u svoju korist, opuštanje u drugom Tunižanke su iskoristile i odvojile se na 10:2. Malo su Vercesijeve izabranice konsolidirale redove, došle na samo poen zaostatka (17:18), ali novom serijom hrvatskih pogrešaka gošće su neočekivano došle do rezultatskog poravnanja, na radost svojih malobrojnih gledatelja na tribinama. Nastavak je ipak protekao u očekivanoj dominaciji.

Utakmica 4. kola A skupine Svjetskog prvenstva odbojkašica: Hrvatska - Tunis 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13). Dvorana Palalottomatica. Gledatelja: 1000. Suci: Hamid Mohamed (UAE), Joo-Hee Kang (Južna Koreja).

HRVATSKA: Ušić-Jogunica, Grbac, Kaleb 8, Ćutuk 7, Jerkov 7, Popović, Fabris 22, Klarić 14, Brčić 3, Alajbeg 12, Poljak, Ušić (L).

TUNIS: F. Agrebi 1, Ghobji, Mami (L), Ghoul 3, R. Agrebi 9, Jemaii 11, Lengliz 1, Boughanmi 3, Halima 2, Barhoumi 1, Mnassar (L), Brik 2.

Napad poeni: Hrvatska 47, Tunis 27. Blok poeni: Hrvatska 13, Tunis 3. Servis poeni: Hrvatska 13, Tunis 3. Neforsirane pogreške: Hrvatska 23, Tunis 27.

Skupina A, rezultati 4. kola: Hrvatska - Tunis 3:1 (25:6, 21:25, 25:16, 25:13), Dominikanska Republika - Argentina, Italija - Njemačka. Poredak: Italija 9, Dominikanska Republika i Njemačka 7, Hrvatska 7, Argentina i Tunis bez bodova. Sljedeće kolo (28. rujna): Tunis - Argentina (10.30), Hrvatska - Njemačka (17), Italija - Dominikanska Republika (20).

Skupina B: Bugarska - Kamerun 3:0, Srbija - Kanada. Poredak: Brazil 9, Srbija 8, Bugarska 6, Turska 4, Kanada 3, Kamerun bez bodova. Sljedeće kolo (28. rujna): Kamerun - Turska, Bugarska - Kanada, Brazil - Srbija.