Formula1: Bottas slavio po prvi put u karijeri

Valtteri Bottas, formula 1
Finski vozač Formule 1 Vatteri Bottas po prvi je put u karijeri osvojio Grand Prix utrku. On je s Mercedesovim bolidom slavio na Velikoj nagradi Rusije ispred četverostrukog svjetskog prvaka Sebastiana Vettela.

Bottas je u utrku krenuo iza dva Ferrarija, Vettela i Kimija Raikkonena, no već na drugom zavoju je preuzeo vodstvo. Vettel je u samoj završnici pritiskao Bottasa i stigao na manje od sekunde iz vozača Mercedesa, no hladnokrvni Finac je uspio obraniti.

Nakon 11 drugi i trećih podija u karijeri Bottas se konačno popeo na najvišu stepenicu.

Aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton završio je utrku na četvrtom mjestu, dok je Top 5 zatvorio Max Verstappen.

Nakon VN Rusije u ukupnom poretku i dalje vodi Vettel koji sada ima 86 bodova, 13 više od drugoplasiranog Hamiltona. Treći je Bottas sa 63 boda, a četvrti Raikkonen sa 49.