Đoković pokorio Rim: Nadal i u četvrtom susretu pokleknuo!

Novak Đoković, french open, Marin Čilić, Novak Đoković, Davis cup, tenis, US Open, Novak Đoković, Roger Federer, Novak Đoković, tenis, Novak Đoković, Novak Đoković, tenis, Rafael Nadal, Novak Đoković, Novak Đoković, Wimbledon, Novak Đoković, Mardy Fish, tenis, Novak Đoković, tenis, Novak Đoković, US Open, Novak Đoković, Novak Đoković, Novak Đoković, Roger Federer, Novak Đoković, Roger Federer, Novak Đoković, Novak Đoković, Goran Ivanišević, Novak Đoković, Roland Garros, Dominic Thiem, tenis, Novak Đoković, Australian Open
Došao, vidio, pobijedio. Nezaustavljivi Novak Đoković je pokorio Rim! Srpski tenisač nastavio je nevjerojatnom pobjedničkom serijom svladavši drugi put Rafaela Nadala u samo tjedan dana. Španjolac je Đokoviću prije tjedan dana prepustio prijestolje u Madridu, a u nedjelju je morao potpisati kapitulaciju finalu ATP Mastersa u Rimu, pišu 24sata.hr

Srpski tenisač je nakon 2 sata i 12 minuta iscrpljujuće borbe slavio 6-4, 6-4 produljivši impresivnu seriju nepobjedivosti od 37 pobjeda u 2011. odnosno 39 pobjeda ukupno (uključujući Davis Cup susrete sa Srbijom krajem prošle godine), a na Roland Garrosu ima priliku oboriti rekord Johna McEnroea iz 1984. od 42 uzastopne pobjede.

O njegovoj snazi govori podatak da Nadal još ne zna za pobjedu nad Đokovićem u zadnja četiri međusobna susreta. Nakon tvrdih podloga u Indian Wellsu i Miamiju, Španjolac je porazima u Madridu i Rimu ozbiljno ugrozio primat prvog favorita na Roland Garrosu. Noletu je titula u Rimu čak sedma ove sezone.

Iako je igrao maratonski meč protiv Murraya u polufinalu, Novak u finalu nije pokazao znakove umora. Od prvog trenutka nametnuo je svoj ritam, a prvi break napravio je na 5-3, da bi samo nakratko Nadal 're-breakao' jer je Đoković novim breakom došao do prvog seta 6-4.

U drugom setu Nole je nastavio furiozno otvorivši ga breakom, no iako je Nadal u nastavku meča pružio jači otpor vrativši break, Đoković mu je kod 5-4 uzeo servis, a slavlje je moglo početi.

Presudne su bile break šanse koje je Đoković imao čak 11 od kojih je iskoristio četiri, dok je Nadal iskoristio tek dvije od tri.

Đoković dobrim plasmanom na Roland Garrosu ima priliku po prvi put u karijeri postati prvim igračem svijeta.