Damir Džumhur pobijedio Rafaela Nadala!

damir dzumhur
Ništa što se kasnije desilo nije nagoviještavalo kraj kao iz bajke. Džumhur je u drugom setu zaigrao mnogo bolje. Napravio je čak i dva breaka, što je vrlo teško protiv Nadala i za 44. minute osvojio drugi set rezultatom 6:4. Na kraju drugog seta Nadal je zatražio ljekarsku pomoć, ali ipak zaigrao treći set.

Džumhur je u tom periodu igre letio terenom, pogađao sve, a nakon vodstva od 3:0 u trećem setu, Nadalu ništa nije preostalo nego da preda meč nakon jednog sata i 52 minute. Ovo je svakako najveća pobjeda za Džumhura u njegovoj karijeri, ali i svakako najveće za bh. tenis u globalu. Džumhur će u trećem kolu ATP Mastersa u Miamiju igrati protiv Mikhaila Kukushkina, kojem je meč predao Bellucci.