Čilić slomio Del Potra - petog tenisača svijeta!

Marin Čilić, Marin Čilić, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, Međugorje, Marin Čilić, Ivan Dodig, Međugorje, Međugorje, Marin Čilić, križni put, Marin Čilić, Međugorje, Marin Čilić, Međugorje
Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale prvog Grand Slam turnira sezone. Nova u nizu pobjeda stigla je protiv favoriziranog Argentinca Juana Martina Del Potra, inače i četvrtog nositelja turnira.

Ovo je ujedno i najbolji rezultat mladog Međugorca u Australiji. Do sada je dva puta bio zaustavljan u osmini finala, a kobni su bili James Blake i upravo Del Potro.

Gotovo cijeli meč bio je ravnopravan, te su odlučivale nijanse. Prvi set je pripao Argentincu sa 7:5, no Marin se vratio u sljedeća dva i napravio po jedan break, te poveo sa 2:1 u setovima.

No, i Del Potro je igrao odlično. U četvrtom setu Čilić pada u 12. igri, te gubi ponovno sa 7:5.

Ipak na veliku radost, u odučujućem petom, najbolji hrvatski tenisač uzima još jedan break protivniku i sa 6:3 odlazi u četvrtfinale - i više nego zasluženo.