Čilić pobijedio Leonarda Mayera

Petak je bio dan za tijesno izborene hrvatske pobjede u Parizu. Nakon što je Ivan Ljubičić slavio u teških pet, a Darija Jurak i Petra Martić u podjednako izjednačena tri seta, nije bilo lako ni Marinu Čiliću. No, kao i Ljubo i ženski par, i Marin je napravio ono čemu smo se nadali, ubilježivši 6:4, 3:6, 7:5, 6:7(5) i 6:4 protiv Argentinca Leonarda Mayera, koji je potvrdio koliko neugodan zna biti, pogotovo na zemlji.

Desetopostavljenom hrvatskom adutu je za prolaz trebalo četiri sata i 13 minuta, a na sljedećoj prepreci, u osmini finala, čeka ga još jači suparnik. U nedjelju će s druge strane mreže biti peti nositelj i lanjski finalist Robin Söderling, koji je treće kolo prošao sa 6:4, 7:5, 2:6 i 6:3 protiv Alberta Montanesa.

Roland Garros, tenisači, treće kolo: Čilić (Hrvatska, 10) - Mayer (Argentina) 6:4, 3:6, 7:5, 6:7(5), 6:4.