FOTO  APK Zrinjski: 9 medalja na Zimskom prvenstvu BiH 2015 za mlađe kadete

apk zrinjski

U konkurenciji od 17 klubova i 234 natjecatelja, uz vodstvo trenera Marinka Ferenca i Dinka Cvitkovića, APK Zrinjski je predstavljalo 18 plivača i plivačica: Petar Lasta, Boško Bošković, Marjan Maro Zovko, Marko Marijanović, David Bošnjak, Danijel Puce, Jakov Vasilj, Marko Marojević, Luka Vasilj, Kristian Alpeza, Nikola Vidačković, Ante Puce, Korina Opančar, Barbara Babić, Olivera Šunjić, Ema Pandža, Mirena Buhovac i Marina Marojević. Za njih 14 je ovo bio prvi nastup na državnom prvenstvu. Ostvarivši 114% progresiju postali su drugi najuspješniji klub po napredovanju plivača.

Isplivali su svoja najbolja osobna vremena i osvojili devet medalja. Petar Lasta je osvojio tri brončane medalje u disciplinama 100m prsno, 100m leđno i 200m leđno.

Nakon dvotjednog izbivanja s treninga zbog zdravstvenih razloga i upitnog nastupa na državnom prvenstvu Ema Pandža je osvojila 5 zlatnih i jednu srebrenu medalju postavši tako državni prvak u disciplinama 50m prsno, 100m prsno, 200m prsno, 400m slobodno i 800m slobodno i viceprvak u 200m slobodno.

Ostvarila je i drugu najbolju bodovnu preformansu na prvenstvu.

Čestitamo  plivačima i plivačicama APK Zrinjski na uspješnom nastupu u Sarajevu!!