Zrinjski večeras traži iskupljenje za lošu predstavu iz Bratislave
Nogometaši HŠK Zrinjski večeras od 21:00 sat na stadionu pod Bijelim brijegom igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka protiv Slovana iz Bratislave.
Nakon teškog poraza rezultatom 4:0 u prvoj utakmici, Mostarcima je potreban povijesni preokret za plasman u sljedeću fazu elitnog europskog natjecanja.
Zrinjski je u prvoj utakmici pružio solidan otpor tijekom prvog poluvremena, koje je završilo bez pogodaka, no u nastavku susreta uslijedio je potpuni pad. Slovaci su dominirali u drugom dijelu i postigli četiri gola, dok Zrinjski nije uputio nijedan udarac u okvir gola.
Momčad trenera Marija Ivankovića svjesna je da je pred njima izuzetno zahtjevan zadatak, ali najavljuju da će dati sve od sebe kako bi ostavili bolji dojam nego u prvom susretu.
Ivanković: Imamo velikih problema
"Naravno da ćemo dati sve od sebe kako bismo opravdali ugled i prikazali se u boljem svjetlu. Utakmica u Bratislavi bila je loša, posebno rezultatski, ali vjerujem da možemo puno bolje", poručio je Ivanković na konferenciji za medije.
Dodao je kako su u prvoj utakmici posebno osjetili izostanak ključnih braniča, poput Barišića, te istaknuo da su dva gola pala nakon loših reakcija na ubačaje iz prekida.
"Bez obzira na sve, rezultat je bio previsok. Slovaci su trenutno ozbiljna momčad, bolji su od nas, a mi smo u pripremama imali vrlo malo utakmica. Neki igrači koji su nedavno došli još nemaju pravo nastupa ili nisu fizički spremni. Treba nam vremena da dosegnemo željenu razinu", pojasnio je.
Zrinjski i u uzvratu ima ozbiljnih problema s ozljedama i izostancima.
"Nemamo Memiju, Dujmovića, ranije su otpali Barišić i Tyler. Bit će puno promjena u sastavu, posebno u zadnjoj liniji. Cijelo vrijeme se mučimo s ozljedama, ali pokušavamo izvući maksimum", rekao je Ivanković.
Posebno je naglasio potrebu za boljom igrom u obrani, ali i većom prijetnjom prema suparničkom golu.
"U Bratislavi nismo uputili nijedan udarac u okvir gola. To je nešto što sutra moramo popraviti", naglasio je.
Potencijalni protivnik u Europi
Iako poraz u Slovačkoj gotovo sigurno znači kraj ambicija za grupnu fazu Lige prvaka, Zrinjski će nastaviti europski put kroz kvalifikacije za Europsku ligu. U slučaju poraza od Slovana, igrat će protiv poraženog iz susreta između Lecha i Breidablika.
Prva utakmica tog dvoboja igrala bi se 7. kolovoza, a Zrinjski bi bio domaćin, dok je uzvrat zakazan za tjedan dana kasnije.
"Ova nam utakmica mnogo znači – za samopouzdanje, za UEFA koeficijent, ali i kao priprema za ono što slijedi. Potencijalno nas čeka ozbiljna momčad s Islanda. Moramo izgledati bolje, uigrati okosnicu momčadi i spremni dočekati ono što slijedi. Naš cilj ove godine je plasman u grupnu fazu europskog natjecanja", zaključio je trener Zrinjskog.