FOTO  Zrinjski svladao hrvatskog trećeligaša, Čurjurić i Čoko pogodili za finale turnira u Gabeli

Zrinjski, finale, pobjeda

Nogometaši Zrinjskog igrat će u finalu Memorijalnog turnira 'Andrija Anković' u Gabeli. Mostarci su danas u polufinalu s 2:0 svladali momčad Neretve iz Metkovića.

Zrinjski je prvi put zaprijetio u desetoj minuti. Kunić je proigrao Govedaricu koji šutira pravo u dobro postavljenog Kozinu. Dvije minute kasnije zaprijetili su Metkovčani preko Sršena, ali se istaknuo vratar Zrinjskog Soldo.

Novu prigodu za Zrinjski bilježimo u 18. minuti. Nakon lijepe kombinacije Plemiće udarac Tičinovića na gol liniji je zaustavio Medić.

Malo je nedostajalo se Bilbija upiše u listu strijelaca nakon dvadeset minuta igre. Govedarica je uposlio Bilbiju, a Kozinu loptu zadržao između noga i spriječio vodstvo aktualnih viceprvaka BiH.

Hrvatski trećeligaš pružio je dobar otporu Zrinjskom koji je još u početnoj fazi priprema. Otpor Neretve slomljen je tek u završnici utakmice.

Čurjurić donosi prednost Zrinjskom u 50. minuti susreta. Šovšić je kratko izveo slobodan udarac do Čurjurića koji prizemnim udarcem s 20-tak metara trese mrežu Neretve.

Neretva je mogla poravnati u 73. minuti kada je Luka Bubalo glavom šutirao iznad gola.
Pobjedu Zrinjskog je potvrdio Čoko golom u 82. minuti utakmice.

Zrinjski: Soldo (od 46. Savić), Ćorluka (od 46. Barišić), Gojković (od 46. Bošković), Barbarić (od 46. Radoš), Rugašević (od 46. Stojkić), Rustemović (od 46. Čirjak), Zlomislić (od 46. Čurjurić), Bilbija (od 46. Šovšić), Govedarica (od 46. Čoko), Tičinović (od 46. Filipović), Kunić (od 46. Stanić).

Neretva: Kozina, Bubalo, Kuran, Krešić, Ajduković, Glibo, Marić, Medić, Medak, Sršen, Crnov (još su igrali: Erjauc, Raguž, Krešić, Đemanović, Miličević, Taslak, Ćosić, Perić, Ćurković, Obradović).

U drugom polufinalnom susretu turnira sastaju se Gošk i Sutjeska iz Nikšića.